Ráno poté

RÁNO POTÉ

Premiéra: 9. března 2023

Nikdo nakonec nezůstane sám.

 Šest scén - šest různých rán odehrávajících se v jedné ložnici - mapuje vývoj vztahu mladé dvojice. Výborné dialogy jsou permanentní přestřelkou vtipů, kterou publikum jistě

ocení.

Po jedné divoké noci se vedle sebe probouzejí Katka a Tomáš. Tomáš si nic nepamatuje, nicméně Katka mu detaily ráda připomene a netají se tím, že si s tímhle náhodným známým z fronty u kasy před kinem hodlá naplánovat budoucnost.

Vzápětí se objeví Barbara, Katčina matka, se snídaní a přidá se ke společenské konverzaci. Katka a Barbara před sebou nemají žádná tajemství a zvlášť pokud jde o sex, je tahle rodina velmi otevřená.

Tomášovi není účast matky příjemná, ale na rozdíl od mnoha svých předchůdců se nakonec nedá odradit a příští víkend se opět probudí v Katčině ložnici... a Barbara na sebe nenechá dlouho čekat.

Tomáš začíná Barbaru brát jako nutné zlo a časem se s Katkou zasnoubí. V tom okamžiku se na scéně objeví další excentrická postava Katčiny rodiny, bratr Martin, který se ujme organizování svatby. Přes určité komplikace se svatba skutečně koná, plně v režii Katčiny pološílené rodiny.

Den po obřadu je stejný jako všechny předchozí. Katčini rodinní příslušníci lezou novomanželům doslova až do ložnice a navíc dostanou skvělý nápad - jet na svatební cestu do Mexika, samozřejmě společně.

Poslední "ráno poté" se v Katčině ložnici probouzí Barbara... Snídani tentokrát donesou Katka a Tomáš.

A na závěr se z pod postele vynoří Martin...

Všechno dopadne skvěle a nikdo nakonec nezůstane sám.  

Postavy a obsazení:

Barbara: Lucie Zedníčková

Katka: Michaela Tomešová

Tomáš: Vojtěch Vodochodský

Martin: Zdeněk Rohlíček

Mexikánec: Pavel Dvořák

Režie: Martin Vokoun

Překlad: Pavel Dominik

Dramaturgie: Kristýna Čepková

Hudba: Zdeněk Dočekal

Kostýmy: Adéla Kostkanová