Pátek večer 

 PÁTEK VEČER

Premiéra: 9. října 2018

Pátek večer je humorným pohledem na strasti    a slasti několika mladých lidí, kteří si v pátek zajdou po práci do oblíbeného podniku. 

Proberou - jakoby mimochodem - sex, telecí kotlety, lásku, kreditní karty, smrt, mobilní aplikace, budoucnost, jahody se šlehačkou, umění, pálení žáhy, přátelství a barevné rybky. 

Všichni si chtějí večer užít, každý má ale jinou představu. Někdo se chce navečeřet, někdo zatancovat , někdo si chce povídat, někdo najít partnera na jednu noc a někdo napořád. Všechny ale spojuje stejná naděje - že život není jen jednotvárný kolotoč "od devíti do pěti". Každý     z nich na něco čeká - až přinesou jídlo, až kolega dopije pivo a půjde pro další rundu, až začne hrát kapela, až se vrátí kolegyně z toalety, až dorazí opozdivší se společný přítel - ten, který všechno vyřeší. 

Kultovní komedie, která má pod slupkou nevázaného veselí ryzí srdce - trochu rozbolavělé a pohmožděné, ale zároveň tlukoucí pro lidské slabosti. 

Jedná se o velkou příležitost pro mladé a talentované herce. Také proto se v hlavních rolích představí ti, kteří si již na začátku své umělecké dráhy vybudovali výjimečné postavení a respekt nejen diváků, ale i odborné veřejnosti a platí za největší talenty své generace. 


Postavy a obsazení:

Dana: Anna Kameníková

Pavla: Anna Fialová

Monika: Karolína Vágnerová

 Albert: Jan Hofman

Štefan: Jiří Roskot

David: Pavel Dvořák

servírka: Jolana Prodancová / Ivana Vojtová

Režie a překlad: Kateřina Iváková 

Andrew Bovell je populární a mnoha cenami ověnčený australský autor divadelních her a filmových scénářů.


Děkujeme Davidovi Ouporovi za poskytnutí zvukové banky.

Děkujeme firmě BEMA Lanškroun s.r.o. za věnování PET lahví na výrobu dekorace.